Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Hamulce - błędy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Hamulce - błędy

    Zamieszczone przez Big
    zdecydowanie bardziej podobaja mi się oryginalene alumy niz te które planujesz założyć na lato.
    Poczekaj na efekt końcowy, bedzie dobrze, jak tylko wejdą :roll:
    woiteh

  • #2
    [O1] Hamulce - błędy

    Witam,
    Od dłuższego czasu mam problem z hamulcami. Zapala się kontrolka ABS i po jakimś czasie gaśnie. Zapala i gaśnie w różnych odstępach czasu, godzina, dwie, dzień, dwa. Gdy kontrolka ABS świeci się to wszystko jest ok. Cyrki mam gdy ona nie świeci się:
    1. Przy lekkim skręcaniu słychać jakby koła o coś obcierały
    2. Potrafi włączyć się podczas jazy (mimo że nie hamuję) ABS. Włącza się nietypowo - drżenie pedała jest bardzo duże, tak jakby ABS działał parę razy szybciej.
    3. Wcześniej przy hamowaniu było słychać tarcie, jakby okładziny na bębnach kończyły się. Obecnie od jakiegoś czasu tego objawu nie ma.
    Bujam się z tym od paru miesięcy.
    Zakupiłem w końcu kabelek i wczoraj podpiąłem auto

    Dodatkowo ostatnio podczas jazy zaczęła migać kontrolka świec żarowych. Wyczytałem już wcześniej że to Czujnik hamulca. Ale skoro to jest to, to czy np światła stopu nie powinny działać?
    Proszę o pomoc doświadczonych kolegów, Czy opisane przeze mnie objawy i podane kody wskazują na tę samą usterkę? Czy to będzie jakiś czujnik w prawym tylnym kole?
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      Zdejmij tylne prawe koło,obejrzyj przewód do czujnika ABS-u,wyjmij wtykę,przeczyść styki.Możliwe,że zaśniedziały,lub przewód jest uszkodzony.Miałem takie same błędy i czyszczenie i psiknięcie kontaktem pomogło.
      Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

      Komentarz


      • #4
        A ta kontrolka od świec żarowych i ten pierwszy błąd raczej napewno wskazują na czujnik pedału hamulca. Wymień go sprawdź to co Ci kolega JanuszSz, napisał i wtedy zobaczymy.
        Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

        Komentarz


        • #5
          dołączę się do dyskusji, u mnie jest taki problem: jest bicie przy mocniejszym hamowaniu na trasie przy większych prędkościach i właśnie świeci kontrolka ABS i co jakiś czas mrugnie ten zakreślony trójkącik, jutro jadę do mechanika, ale zapytuje was użytkowników w czym tkwi problem
          Spot Graniczny Małopolska - Podkarpacie, piątek 23.11.2012r. godz. 18.00, Pogórska Wola, Zajazd u Kazika, 521 km DK4 Tarnów - Dębica

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X